עבירות סמים

מהן עבירות סמים?

רשימת הסמים המסוכנים בישראל מפורטת בפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג-1973.

פקודת הסמים אינה מבחינה בין סמים "קלים" לסמים "קשים", אך בפרקטיקה נהוג לעשות את ההבחנה.

למשל הקנאביס נחשב כסם "קל" ולמרות שהוא עדיין נכלל ברשימת הסמים המסוכנים בפקודה. החל מאפריל 2022 חלה מדיניות אי הפללה על צריכת קנאביס בידי בגירים.  כלומר, בגיר שנתפס מעשן קנאביס לראשונה בציבור יהיה צפוי לקנס כספי, ללא נקיטה בהליך פלילי (מדיניות אי הפללה אינה חלה על קטינים, חיילים או אסירים).

לכל סוג של סם מוגדר משקל ספציפי שקובע אם המחזיק בסם יואשם בעבירה של שימוש לצריכה עצמית או שמא יואשם בעבירה של החזקה שלא לצריכה עצמית.

מהן הכמויות המוגדרות לצריכה עצמית?

סמים מסוג קנאביס (מריחואנה, חשיש וגראס) עד 15 גרם.

סמים מסוג קוקאין והרואין – עד 0.3 גרם.

LSD – עד 3 יחידות, אופיום – עד 2 גרם, מתאדון – עד 0.15 גרם.

עבירות סמים נפוצות

בין עבירות הסמים הנפוצות ניתן למצוא: סחר בסמים, ייצוא/ייבוא של סמים, תיווך, הספקה, גידול ועוד.

מה הענישה בעבירות סמים?

בבואו לגזור את הדין ישקול בית המשפט שיקולי ענישה שונים לרבות: עבר פלילי, סוג העבירה וכמות הסם שנתפסה, סוג הסם, מספר אישומים, נסיבות אישיות ועוד.

עבירות סמים

איך לבחור עורך דין עבירות סמים?

בשל המאבק התמידי של גורמי אכיפת החוק בישראל בתופעת הסמים, ובשל הקלות בה אנשים  מהשורה עלולים למצוא את עצמם על ספסל הנאשמים, אין להקל ראש בעבירות סמים ויש לבחור עורך דין בעל ניסיון רב ומוכח המכיר את התחום על בוריו.

תזכרו שחשוב מאוד לבחור את הליווי הנכון והמדויק עבורכם, שכן מדובר בהתמודדות עם סיטואציה לא פשוטה, שעלולה להמשך תקופה ארוכה ולתוצאה הסופית עלולה להיות השפעה על החיים שלכם, לרבות על מקום עבודתכם.

תחפשו את עורך הדין בגוגל, תבדקו ותק, ניסיון, המלצות. בעידן של האינטרנט ניתן למצוא שפע של מידע על עורכי דין הן בגוגל והן במדיות החברתיות. למרבית עורכי הדין יש גם אתרי אינטרנט. שימו לב גם לזמינות עורך הדין וגם לאינטרקציה האישית מולו – תבחרו באדם שאתם מרגישים שתוכלו לסמוך עליו.

מתי לפנות לעורך דין בעבירות סמים?

באופן מיידי, ויפה שעה אחת קודם.

התייעצות עם עורך דין סמים מומלץ לפני החקירה במשטרה עלולה להיות הרת גורל. לגרסה שתמסור במשטרה יש חשיבות גדולה להמשך דרכו של התיק הפלילי. אך גם אם כבר נמסרה גרסה וגם אם כבר הוגש כתב אישום, יש משמעות לייעוץ וליווי של עורך דין מתאים בכל שלב.

עורך דין פלילי מומחה בעבירות סמים, המכיר את מערכות המשפט, הבקיא ברזי הפסיקה והחקיקה, יוכל לייצג אותך ולבנות את האסטרטגיה המתאימה עבורך בכל שלב ושלב.

צריך לזכור שתמיד יש מה לעשות, אין מקרים אבודים, וניתן אף להגיע לחזרה מכתב אישום גם בתיקים בהם הודיתם (למשל אם היה מדובר בחיפוש לא חוקי).

משרדנו מעניק ליווי וייצוג לחשודים ונאשמים בכל עבירות הסמים ובכל השלבים של ההליך הפלילי.

כתובעי משטרה וקציני משטרה לשעבר, משרד עורכי דין ונוטריון קויפמן-מלול ושות' יודע בדיוק אילו כשלים ראייתיים לחפש, ומה לעשות על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר עבורכם.

דילוג לתוכן